Kā rūpēties par zobu veselību grūtniecības laikā?

zobi grutniecibas laika 1

Pats labākais variants, kad sieviete atnāk profilaktiski apskatīt zobus pirms grūtniecības iestāšanos. Bet ne vienmēr mums visiem tā sanāk. Nereti dzirdēts stāstām, ka grūtniecēm nav ieteicams apmeklēt zobārstu, labot caurumus vai veikt kādas citas manipulācijas. Grūtniecības 2.trimestris ir labākais laiks, kad veikt zobu labošanu! Ja grūtniecei kādā no zobiem izveidojies caurums, uzskatu, ka tas būtu jāsalabo. Varbūt nevajadzētu uzsākt kādus lielus darbus, piemēram, protezēšanu vai kroņu likšanu, bet tad, ja ir radies caurums, to vajadzētu salabot, lai asinīs necirkulētu baktērijas. Protams, ja zobs sāp pirmajā vai trešajā trimestrī, arī tad to drīkst darīt. Grūtniecības laikā ir atļauts izmantot anestēziju. Parasti zobārsts izvēlās anestēzijas līdzekli ar samazinātu adrenalīna devu vai vispār bez tā.

Ja nepieciešams grūtniecēm var taisīt rentgenus. Ar mūsdienās veiktajiem rentgena aparātiem staru slodze ir ļoti neliela un nekādu risku neradīs. Veicot rentgenizmeklējumus grūtniecības laikā, radioloģijas speciālists par grūtniecību jābrīdina!

Pats svarīgākais ir regulāra un rūpīga zobu tīrīšana 2 reizes dienā. Zobu birstei jābūt ar maigiem sariņiem, lai netraumētu smaganas, kas hormonu ietekmē kļūst jutīgākas. Vakaros jālieto zobu diegs. Papildus fluora tablešu uzņemšana grūtniecības laikā nav nepieciešama.

zobi grutniecibas laika