Kā tikt vaļā no zobu sāpēm ar dabiskiem līdzekļiem?

Kam ir sāpējis zobs, zina, ka tas ir neizturami un vārda tiešā nozīmē sanāk "staigāt pa sienām". Protams, ir muļķīgi ielaist zobu tik tālu, kad tas jau sāp, tomēr zobu sāpēšanai var būt dažādi iemesli, piemēram, iekaisumi. Un vēl - tās uzrodas visnepiemērotajākā brīdī, kad pats zobārsts ir kilometriem tālu.

Kas palīdzēs, ja zobs sāp neizturami?

1. Sāls un maltu melno piparu pasta 

Neticami iedarbīgs līdzeklis! Tie, kas ir pamēģinājuši, zinās teikt, ka sāls un pipari uz sāpošā zoba noņem sāpes gandrīz dažu minūšu laikā.

dabiski_lidzekli

To pagatavo pavisam vienkārši:- ņem šķipsnu rupjās sāls un pieber tikpat daudz maltus melnos piparus. Samaisa ar nedaudz ūdens, lai veidojas pasta. To ieziež uz sāpošā zoba smaganas, visapkārt zobam. Sāpes pāriet.

2. Krustnagliņas un to eļļa

Krustnagliņām piemīt spēcīga antibakteriāla iedarbība. Pakosļājot pārīti krustnagliņu, arī var atvieglot zobu sāpes.Taču vēl iedarbīgāka esot krustnagliņu eļļa. Samitriņa eļļā vates pikucīti un liek uz zoba.

Starp citu, krustnagliņas labi palīdz pret sliktu elpu - ieteicams izkošļāt pārīti dienā un elpa ievērojami uzlabojas. Tas tādēļ,ka vērtīgās krustnagliņas mazina baktēriju ļaundabīgo iedarbību mutes dobumā.

3. Ķiploki

Ķiploki palīdz pret sāpēm. To sastāvā esošās ēteriskās eļļas palīdz ne tikai pret zobu,bet arī ausu sāpēm. Uz sāpošā zoba tur saspaidītu ķiploka daiviņu.

Arī mutes dobuma profilaksei, lai līdz sāpošiem zobiem nemaz nenonāktu, noderēs ik dienas izkošļāts ķiploks. Neskatoties uz spēcīgo aromātu, kas daudziem var nepatikt, ķiploks,lietots ik dienas, ir arī ļoti iedarbīgs pretvēža līdzeklis un gremošanas trakta sakārtotājs.

4. Ledus aplikācijas 

Viens no vienkāršākajiem veidiem kaut mazliet mazināt satūkumu un atvieglot sāpes ir ledus aplikācijas - gan pasūkājot ledus gabaliņus, gan pieliekot vaigam klāt vēsas aplikācijas.

5. Sīpols 

Sīpola šķēlīšu košļāšana aptuveni 3 minūšu laikā iznīcinās sāpes izraisošās baktērijas, kas salīdušas zoba caurumā un arī atvieglos sāpes.

6. Kurkumas un sinepju eļļas maisījums

Viens no iedarbīgākajiem Ājūrvēdas zobu sāpju līdzekļiem. Sinepju eļļu samaisa ar kurkumu (nopērkams indiešu garšvielu veikaliņos) un aplicē uz sāpošā zoba.

7. Piparmētru tēja ar sāli

 Arī piparmētras ir pretsāpju līdzeklis. 5 minūtes pavāra piparmētras, nokāš, tējai pievieno šķipsniņu sāls. Palīdz ne tikai pret zobu, bet arī pret citām sāpēm.

Un, protams, steigšus jādodas pie ārsta!