Kāda ir vislabākā zobu pasta?

Ļoti bieži mani pacienti uzdod tādu jautājumu, uz kuru viennozīmīgas atbildes nav. Svarīgi kam un kādam nolūkam Jūs to lietosiet.

Bērniem ir savas zobu pastas, obligāti jāskatās, lai pasta būtu atbilstoši vecumam. Pašiem mazākajiem zobu tīrītājiem es ieteiktu izvēlēties zobu pastu bez fluorīdiem, jo lielāka daļa no uzliktas pastas, ja ne visa, tiks norīta. Es savai 1,5 gadīgai meitai izvēlējos WELEDA firmas gelu, kas domāts maziem bērniem piena zobu tīrīšanai. Mēs abas divas ir apmierinātas. Kad bērniņš iemācās izskalot muti, tad labāk pirkt pastu ar fluorīdiem, jo regulārai, lokālai fluora iedarbībai tiešām ir ļoti labs efekts.

Runājot par pieaugušo zobu pastām mans viedoklis ir tāds, ka vienalga ar kādu pastu Jūs tīrāt zobus, galvenais, lai Jūs to darītu regulāri, 2 reizes dienā. Vakaros pēc tīrīšanas jālieto zobu diegs. Tas ir tik vienkārši, bet tas tiešām strādā. Lai izveidotos caurums ir nepieciešams zobs, aplikums un ogļhidrāti/cukurs. Pēc zobu tīrīšanas ēdiena atliekas, aplikums, baktēriju radītas skābes tiek noņemti, kariess zobam vairs nedraud! 🙂

zobu_pasta

Jūtīgiem zobiem es ieteiktu Sensodyne pastu. Pēc vienas lietošanas reizes efekta nebūs, jālieto vismaz 2 nedēļas.

Ja Jums asiņo smaganas, bieži vien tas norāda uz to, ka Jums vajadzētu apmeklēt higiēnistu. Zem smaganas esošais zobakmens izraisa smaganu iekaisumu. Papildus varat izmantot Paradontax zobu pastu, bet tai ir īpatnēja garša, pie kuras pierod aptuveni 2 nedēļu laikā.